Wydział Elektryczny - Transformacja energetyczna

Efekty uczenia się:

KODUmiejętności
TE_10-_U01Student potrafi dobrać technologie wytwórcze oraz magazyny energii dla wybranego obszaru bilansowego w tym domu jednorodzinnego, zakładu przemysłowego, spółdzielni energetycznej i klastra.
TE_10-_U02Student potrafi zastosować odpowiednią aparaturę pomiarową, zaplanować i wykonać serię pomiarów używając adekwatnych metod oraz opracować wyniki z zakresu parametrów elektrycznych i efektywności energetycznej.
TE_10-_U03Student potrafi wykorzystać właściwe narzędzia wspomagające przeprowadzenie audytu energetycznego, a także pozwalające na symulację pracy źródeł pogodowo zależnych oraz regulacyjno-bilansujących, zinterpretować i ocenić otrzymane wyniki symulacyjne i na ich podstawie przedstawić propozycję wdrożenia rozwiązań technicznych.
TE_10-_U04Student potrafi przeprowadzić wstępną analizę ekonomiczną proponowanych rozwiązań, uwzględniającą aktualne koszty technologii i substratów, a także zaproponować wykorzystanie dostępnych metod finansowania.
TE_10-_U05Student potrafi pozyskać informacje na temat nowoczesnych rozwiązań technicznych, sposobie ich funkcjonowania, a także danych związanych z aspektami ekonomicznymi i finansowymi, dokonać selekcji i krytycznej oceny materiałów oraz poprawnie je wykorzystać.
TE_10-_U06Student potrafi przygotować raport techniczny i finansowy w wybranych aspektach transformacji energetycznej, a także udokumentować prowadzone badania.