Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Towaroznawstwo zielarskie

Efekty uczenia się:

KODUmiejętności
TOZ_10-_U01Potrafi wskazać substancje czynne w poszczególnych surowcach, określa ich znaczenie w fitoterapii.
TOZ_10-_U02Umie dobrać właściwe metody rozmanażania, metody i systemy uprawy dla poszczególnych gatunków ziół.
TOZ_10-_U03Potrafi właściwie dobrać terminy zbioru oraz zastosować zasady suszenia poszczególnych surowców.
TOZ_10-_U04Praktycznie stosuje zasady BHP w trakcie pracy z roślinami i surowcami zielarskimi. Prawidłowo dobiera sposoby i terminy zbioru ziół ze stanowisk naturalnych w zgodzie z aktualnymi normami prawnymi majacymi na celu ochronę środowiska naturalnego.
TOZ_10-_U05Rozpoznaje i charakteryzuje poszczególne surowce w fitoterapii, prawidłowo dobiera metody ich badania.
TOZ_10-_U06Praktycznie stosuje różne technologie przetwarzania i konserwacji ziół.
TOZ_10-_U07Umie wykorzystać surowce i rośliny zielarskie w aromaterapii, kosmetyce i ogrodzie.