Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Towaroznawstwo zielarskie

Efekty uczenia się:

KODWiedza
TOZ_10-_W01Słuchacz studiów podyplomowych zna substancje czynne pochodzenia roślinnego oraz ich znaczenie w fitoterapii.
TOZ_10-_W02Zna zasady rozmnażania, metody i systemy uprawy oraz zasady zbioru i suszenia surowców zielarskich.
TOZ_10-_W03Ma wiedzę na temat zasad BHP w czasie uprawy i zbioru surowców zielarskich oraz normy prawne obowiązujace przy zbiorze ziół ze stanowisk naturalnych.
TOZ_10-_W04Ma wiedzę na temat rodzajów surowców zielarskich, roślin z których są one pozyskiwane oraz ich działania i zastosowania w fitoterapii.
TOZ_10-_W05Zna zasady i metody stosowane przy ocenie jakości surowców zielarskich.
TOZ_10-_W06Ma wiedzę na temat technologii przetwarzania ziół
TOZ_10-_W07Ma wiedzę z zakresu fitoterapii schorzeń, aromaterapii oraz innego zastosowania ziół.
TOZ_10-_W08Zna zasady prawne obowiązujace przy standaryzacji surowców zielarskich.
TOZ_10-_W09Ma wiedzę na temat przechowywania i obrotu surowcami zielarskimi.