Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Towaroznawstwo zielarskie

Sylabus przedmiotu Zioła w kosmetyce:

Kierunek studiów Towaroznawstwo zielarskie
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Zioła w kosmetyce
Jednostka prowadząca Katedra Ogrodnictwa
Nauczyciel odpowiedzialny Dorota Jadczak <Dorota.Jadczak@zut.edu.pl>

ćwiczenia audytoryjneA1 10 1,01,00zaliczenie

W-1Znajomośc związków chemicznych wykorzystywanych w kosmetyce występujacych z w ziołach

ćwiczenia audytoryjne
T-A-1Składniki kosmetyków roślinnych.3
T-A-2Działanie farmakologiczne roślin i związków biologicznie czynnych stosowanych w kosmetyce.3
T-A-3Opis, pozyskiwanie, działanie i zastosowanie najważniejszych surowców roślinnych, mających zastosowanie w produkcji ziołokosmetyków.4

ćwiczenia audytoryjne
A-A-1uczestnictwo w zajęciach10
A-A-2konsultacje5
A-A-3przygotowanie do zajęć5
A-A-4przygotowanie do zaliczenia.5

M-1ćwiczenia przedmiotowe

S-1Ocena podsumowująca: praca pisemna

TOZ_10-_SP-TOZ-05_W01
TOZ_10-_W01C-1T-A-2, T-A-1, T-A-3M-1S-1

TOZ_10-_SP-TOZ-05_U07
Słuchacz potrafi wykorzystać surowce i roślny zielarskie w kosmetyce.
TOZ_10-_U07C-1T-A-1, T-A-3, T-A-2M-1S-1

TOZ_10-_SP-TOZ-05_K05
Słuchacz potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
TOZ_10-_K05C-1T-A-3, T-A-2, T-A-1M-1S-1

TOZ_10-_SP-TOZ-05_W01
3,0Student w sposób podstawowy opanował wiedzę na temat surowców zielarskich, mających zastosowanie w kosmetyce.

TOZ_10-_SP-TOZ-05_U07
Słuchacz potrafi wykorzystać surowce i roślny zielarskie w kosmetyce.
3,0Słuchacz nabył podsawowe umiejętności wykorzystania surowców i roślin zielarskich w kosmetyce.

TOZ_10-_SP-TOZ-05_K05
Słuchacz potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
3,0Słuchacz opanował kometacje w spoósb dostateczny.

1. Czerpak R., Jabłońksa-Trypuć A., Roślinne surowce kosmetyczne, MedPharm Polska, Wrocław, 2008
  2. Frohn A.B., Zioła w medycynie naturalnej, MAK, 2005
  3. Jabłońska-Trypuć A., Czerpak R., Surowce kosmetyczne i ich sklładniki. Część teoretyczna i ćwiczenia labolatryjne., MedPharm, Wrocław, 2008
  4. Kohlmunzen K., Farmakognozja, Wyd. Lekarskie PWL, Warszawa, 2000
  5. Samochowiec L., Kompendium ziołolecznictwa, Medyczne Urban&Partner, Wroclaw, 2002
  6. Vidaling R., Dobroczynne rośliny dla zdrowia i urody, KDC, 2009

Treści programowe - ćwiczenia audytoryjne

T-A-1Składniki kosmetyków roślinnych.3

Formy aktywności - ćwiczenia audytoryjne

A-A-1uczestnictwo w zajęciach10
A-A-2konsultacje5
A-A-3przygotowanie do zajęć5
A-A-4przygotowanie do zaliczenia.5
Zamierzone efekty uczenia sięTOZ_10-_SP-TOZ-05_W01Słuchacz studiów podyplomowych ma wiedzę na temat surowców zielarskich wykorzystywanych w kosmetyce.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTOZ_10-_W01Słuchacz studiów podyplomowych zna substancje czynne pochodzenia roślinnego oraz ich znaczenie w fitoterapii.
Cel przedmiotuC-1Zapoznanie słuchaczy z możliwością bezpiecznego zastosowanie ziół w kosmetyce
Treści programoweT-A-2Działanie farmakologiczne roślin i związków biologicznie czynnych stosowanych w kosmetyce.
T-A-1Składniki kosmetyków roślinnych.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: praca pisemna
Zamierzone efekty uczenia sięTOZ_10-_SP-TOZ-05_U07Słuchacz potrafi wykorzystać surowce i roślny zielarskie w kosmetyce.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTOZ_10-_U07Umie wykorzystać surowce i rośliny zielarskie w aromaterapii, kosmetyce i ogrodzie.
Treści programoweT-A-1Składniki kosmetyków roślinnych.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: praca pisemna
Zamierzone efekty uczenia sięTOZ_10-_SP-TOZ-05_K05Słuchacz potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTOZ_10-_K05Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
Treści programoweT-A-3Opis, pozyskiwanie, działanie i zastosowanie najważniejszych surowców roślinnych, mających zastosowanie w produkcji ziołokosmetyków.
T-A-1Składniki kosmetyków roślinnych.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: praca pisemna
3,0Słuchacz opanował kometacje w spoósb dostateczny.