Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - Towaroznawstwo zielarskie

Sylabus przedmiotu Egzamin końcowy:

Kierunek studiów Towaroznawstwo zielarskie
Forma studiów studia niestacjonarne Poziom podyplomowe
Tytuł zawodowy absolwenta
Obszary studiów charakterystyki PRK
Przedmiot Egzamin końcowy
Jednostka prowadząca Katedra Ogrodnictwa
Nauczyciel odpowiedzialny Dorota Jadczak <Dorota.Jadczak@zut.edu.pl>
Forma zaliczenia egzamin Język polski

praca dyplomowaPD2 2 3,01,00egzamin

W-1Zaliczenie wszystkich przedmiotów przewidzianych w programie studiów podyplomowych.

praca dyplomowa
T-PD-1Egzamin pisemny.2

praca dyplomowa
A-PD-1uczestnictwo w zajęciach2
A-PD-2przygotowanie do egzaminu73

M-1wykład

S-1Ocena podsumowująca: Ocena z egzaminu

TOZ_10-_SP-TOZ-12_W01
TOZ_10-_W01, TOZ_10-_W02, TOZ_10-_W03, TOZ_10-_W04, TOZ_10-_W05, TOZ_10-_W06, TOZ_10-_W07, TOZ_10-_W08, TOZ_10-_W09C-1T-PD-1M-1S-1

TOZ_10-_SP-TOZ-12_U01
TOZ_10-_U01, TOZ_10-_U02, TOZ_10-_U03, TOZ_10-_U04, TOZ_10-_U05, TOZ_10-_U06, TOZ_10-_U07C-1T-PD-1M-1S-1

TOZ_10-_SP-TOZ-12_K01
TOZ_10-_K01, TOZ_10-_K02, TOZ_10-_K03, TOZ_10-_K04, TOZ_10-_K05C-1T-PD-1M-1S-1

TOZ_10-_SP-TOZ-12_W01
3,0Słuchacz ma podstawową wiedzę zgodną z celem i zakresem studiów podyplomowych.

TOZ_10-_SP-TOZ-12_U01
3,0W stopniu podstawowym stosuje zdobyta wiedzę do analizowania i rozwiązywania problemów związanych z towaroznawstwem zielarskim.

TOZ_10-_SP-TOZ-12_K01
3,0Słuchacz w stopniu dostatecznym opanował efekty uczenia się.

1. Polskie normy ISO

Treści programowe - praca dyplomowa

T-PD-1Egzamin pisemny.2

Formy aktywności - praca dyplomowa

A-PD-1uczestnictwo w zajęciach2
A-PD-2przygotowanie do egzaminu73
Zamierzone efekty uczenia sięTOZ_10-_SP-TOZ-12_W01Sluchacz ma opanowaną wiedzę zgodną z zakresem realizowanych studiów podyplomowych.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTOZ_10-_W01Słuchacz studiów podyplomowych zna substancje czynne pochodzenia roślinnego oraz ich znaczenie w fitoterapii.
TOZ_10-_W02Zna zasady rozmnażania, metody i systemy uprawy oraz zasady zbioru i suszenia surowców zielarskich.
TOZ_10-_W03Ma wiedzę na temat zasad BHP w czasie uprawy i zbioru surowców zielarskich oraz normy prawne obowiązujace przy zbiorze ziół ze stanowisk naturalnych.
TOZ_10-_W04Ma wiedzę na temat rodzajów surowców zielarskich, roślin z których są one pozyskiwane oraz ich działania i zastosowania w fitoterapii.
TOZ_10-_W05Zna zasady i metody stosowane przy ocenie jakości surowców zielarskich.
TOZ_10-_W06Ma wiedzę na temat technologii przetwarzania ziół
TOZ_10-_W07Ma wiedzę z zakresu fitoterapii schorzeń, aromaterapii oraz innego zastosowania ziół.
TOZ_10-_W08Zna zasady prawne obowiązujace przy standaryzacji surowców zielarskich.
TOZ_10-_W09Ma wiedzę na temat przechowywania i obrotu surowcami zielarskimi.
Cel przedmiotuC-1Celem egzaminu jest sprawdzenie i podsumowanie wiedzy i umiejętności nabytych w czasie studiów podyplomowych.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Ocena z egzaminu
Zamierzone efekty uczenia sięTOZ_10-_SP-TOZ-12_U01Umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy do analizowania i rozwiązywania problemow związanych z towaroznawstwem zielarskim.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTOZ_10-_U01Potrafi wskazać substancje czynne w poszczególnych surowcach, określa ich znaczenie w fitoterapii.
TOZ_10-_U02Umie dobrać właściwe metody rozmanażania, metody i systemy uprawy dla poszczególnych gatunków ziół.
TOZ_10-_U03Potrafi właściwie dobrać terminy zbioru oraz zastosować zasady suszenia poszczególnych surowców.
TOZ_10-_U04Praktycznie stosuje zasady BHP w trakcie pracy z roślinami i surowcami zielarskimi. Prawidłowo dobiera sposoby i terminy zbioru ziół ze stanowisk naturalnych w zgodzie z aktualnymi normami prawnymi majacymi na celu ochronę środowiska naturalnego.
TOZ_10-_U05Rozpoznaje i charakteryzuje poszczególne surowce w fitoterapii, prawidłowo dobiera metody ich badania.
TOZ_10-_U06Praktycznie stosuje różne technologie przetwarzania i konserwacji ziół.
TOZ_10-_U07Umie wykorzystać surowce i rośliny zielarskie w aromaterapii, kosmetyce i ogrodzie.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Ocena z egzaminu
Zamierzone efekty uczenia sięTOZ_10-_SP-TOZ-12_K01Słuchacz rozumie potrzebę dokształcania się, podchodzi do zagadnień z zakresu zielarstwa w sposób świadomy i odpowiedzialny.
Odniesienie do efektów kształcenia dla kierunku studiówTOZ_10-_K01Rozumie potrzebę uczenia się i samodoskonalenia oraz poszerzania wiedzy.
TOZ_10-_K02Prawidłowo identyfikuje i roztrzyga dylematy związane z wykonywaniem zawodu.
TOZ_10-_K03Ma świadomość znaczenia społecznej, zawodowej i etycznej odpowiedzialności za wytwarzanie i obrót surowcami zielarskimi.
TOZ_10-_K04Ma świadomość ryzyka. Potrafi ocenić skutki podejmowanej działalności związanej z pozyskiwaniem surowców zielarskich i jego wpływem na środowiska naturalne.
TOZ_10-_K05Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.
Sposób ocenyS-1Ocena podsumowująca: Ocena z egzaminu
3,0Słuchacz w stopniu dostatecznym opanował efekty uczenia się.